Przedszkole Nr 103 w Warszawie

03-562 Warszawa ul. Mokra 25

Tel./fax: 226791827

Przedszkole nr 103 w Warszawie

O nas

Przedszkole nr 103

Placówka zlokalizowana jest w środku osiedla mieszkaniowego. Mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku. Teren przedszkolny obejmuje 2540 m2, jest ogrodzony i obsadzony zielenią.

W ogrodzie jest sprzęt do wspinania się, karuzela, huśtawki, zjeżdżalnia, domki dla dzieci,  trzy piaskownice oraz ścieżka zdrowia z torem przeszkód. Powierzchnia budynku przedszkola wynosi 240 m2. Do dyspozycji dzieci jest 7 sal zabaw oraz sala gimnastyczna i szatnia.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 17:00.

W tym czasie odbywają się zajęcia planowane, zabawy dowolne według upodobań dzieci oraz zajęcia dodatkowe, takie jak:

– język angielski,

– rytmika,

– religia,

– reedukacja logopedyczna.

Dzieci przydzielone są do grup według wieku, w których o kształcenie i wychowanie troszczy się dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Nauczyciele poza pracą planowaną, prowadzą z dziećmi zajęcia reedukacyjne i indywidualne dostosowane do potrzeb dziecka.


Historia przedszkola

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 7 września 1961 r. Nasza placówka była od dawna oczekiwaną przez mieszkańców Targówka. Charakterystykę ówczesnej okolicy w kronice przedszkolnej  tak opisywała jedna z nauczycielek:

„Nadeszła jesień, a wraz z nią nowa gromadka maluchów znalazła staranną opiekę w murach Przedszkola Nr 3 przy ul. Mokrej. W przedszkolu cicho przytulnie, a za oknami wieje silny wiatr, widać w nich zaśnieżone pola, które w lecie są tak zielone i uprawiane przez mieszkańców oraz pracowników pobliskiego Państwowego Gospodarstwa Rolnego przy ul. Trockiej. Targówek jest wprawdzie starą dzielnicą Warszawy, ale na jego terenie miasto przeplata się z wsią. Przy ul. Radzymińskiej dymią kominy fabryk i innych zakładów. Przez cały dzień słychać przejeżdżające pociągi. Przy ul. Trockiej traktory wiosną orzą ziemię a w sierpniu żniwiarki koszą zboże. Można powiedzieć, że Targówek jest dzielnicą, która nie zrobiła przysłowiowej „kariery” jak inne dzielnice Warszawy”.

Oddany budynek przedszkola nie był w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb dzieci. Fundusze z budżetu państwa były nie wystarczające. Z pomocą placówce pospieszyli rodzice dzieci, które miały uczęszczać do przedszkola.

Uroczystość oddania do użytku nowego budynku przedszkola, odbyła się 16.10.1961 roku. Budynek przedszkolny przy ul. Mokrej 25 zgodnie z normą miał kwalifikację na 140 dzieci w 4 oddziałach przedszkolnych. Grupy liczyły po 32 dzieci.

Przedszkole rozpoczęło działalność 1 września 1961 roku pod kierownictwem Pani Alicji Pernal. 1 września 1979 roku Inspektor Oświaty funkcję dyrektora przydzielił Jadwidze Tomaszewskiej. Od roku 1991 stanowisko dyrektora Przedszkola Nr 3 obejmuje Bożena Miziołek. Od  2006 roku przedszkolem zarządza Elżbieta Wosk.

Rozmiar czcionki
Zwiększony kontrast