Przedszkole Nr 103 w Warszawie

03-562 Warszawa ul. Mokra 25

Tel./fax: 226791827

Przedszkole nr 103 w Warszawie

Dzieciaki Mleczaki

Od stycznia 2014 r. Przedszkole nr 103 w Warszawie przystąpiło do programu

„Dzieciaki – Mleczaki”.

Wprowadzeniem do tematu projektu było obejrzenie przez dzieci filmu edukacyjnego „Skąd bierze się mleko?” dzięki, któremu poznały drogę mleka od krowy, aż do sklepowej półki . Po projekcji rozmawialiśmy z dziećmi na temat mleka i jego walorów zdrowotnych, form  występowania, konieczności i korzyści z jego spożywania.

Kolejnym przedsięwzięciem było wykonanie przez dzieci plakatu informującego o udziale w projekcie.

Metodą wydzieranki każde z dzieci wykonało własną krowę, które później znalazły się na indywidualnych kalendarzach zdrowia. ”Zadaniem domowym” dzieci było po powrocie z przedszkola w domu szklanki mleka, jogurtu, kefiru lub innych produktów zawierających mleko. Po wykonaniu zadania dzieci następnego dnia odnotowywały wykonanie zadania pokolorowaniem kółka za dany dzień tygodnia.

Ważnym wydarzeniem było utworzenie przez dzieci wraz z nauczycielką krowy z użyciem surowców wtórnych. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę, a jej efekt podziwiało całe przedszkole.

Nasza krówka wyróżniona na oficjalnej stronie kampanii !!! 🙂 

Oficjalna strona kampanii

3 kwietnia 2014 r. w Barze Mlecznym , który powstał na naszym przedszkolnym holu częstowaliśmy rodziców, dziadków, a także dzieci pysznym mlekiem. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że mleko jest niezbędnym elementem diety nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem tym bardziej, że na degustację mleka zapraszały dwie przesympatyczne „krówki” – Julia i Wiktoria 🙂

 

Rozmiar czcionki
Zwiększony kontrast