Podsumowanie Tygodnia Pozytywnego Myślenia

W okresie od 18 do 22 listopada 2019 roku podjęliśmy inicjatywę udziału w wydarzeniu „Tydzień Pozytywnego Myślenia na Targówku”. Naszym celem było budowanie pozytywnego myślenia o przedszkolu jako przestrzeni wyzwalającej i kształtującej najlepsze cechy Dzieci oraz nastawionej na współpracę z Rodzicami jako partnerami w edukacji i wychowaniu.

Skoncentrowaliśmy się na pozytywnych aspektach codzienności, dostrzeganiu i docenianiu indywidualności; odczuwaniu satysfakcji z pokonywania ograniczeń organizacyjnych i personalnych, rozumieniu własnego wpływu na otaczającą rzeczywistość, budowania motywacji do rozwijania swojego potencjału, wzajemnej życzliwości, zrozumienia, sympatii.

Włączyliśmy się w różnorodne działania organizujące Dzieci, Rodziców, Personel Placówki, m.in. prace plastyczne, pisemne, muzyczne, fotograficzne, „Pozytywna wizytówka”, galeria zdjęć „Pozytyw”, tablica „zbiór pozytywnych sentencji”, czytanie „dobrych bajek”, księga pozytywnych uwag dla pracowników, oglądanie „dobrych filmów”, uczenie dzieci mówienia komplementów.

                                           

 Dziękujemy wszystkim za udział !

 

flowers1
Skip to content