Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stworzył kolejną okazję do wprowadzenia wychowanków w magiczny świat bajek i baśni. Celem okazji było promowanie głośnego czytania przedszkolakom, nabywanie przyjemności ze słuchania. W ramach tej akcji dzieci odwiedzili wolontariusze ze szkół podstawowych, którzy przygotowali wiele ciekawych książek. Przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały opowieści oraz oglądały kolorowe ilustracje. Warto wykorzystywać wiele okazji by czytać dzieciom jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Powodem może być chociażby, fakt, iż czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.